Diplomaátadó ünnepség a Gazdasági Karon
Békéscsabán, a Szent István Egyetem Gazdasági Karán a január 30-án tartott diplomaátadó ünnepségen búcsúztak az első bolognai rendszerben oklevelet szerzett közgazdász, valamint műszaki menedzser szakos hallgatóktól.
BARAN ÁDÁM
ifjúsági referens, SZIE GK
Dr. Borzán Anita dékán ünnepi köszöntőjében elmondta, hogy a bolognai rendszerű képzési formában első alkalommal fejezte be 66 fő pénzügy és számvitel, 66 fő gazdálkodás és menedzsment továbbá 19 fő műszaki menedzser szakos hallgató a tanulmányait. A záróvizsga időszakban összesen 183-an tettek sikeres vizsgát, az előbbi alapszakok mellett pénzügyi, gazdálkodási szakos közgazdászok, andragógusok és személyügyi szervezők búcsúztak a békéscsabai alma matertől.
Három pénzügy és számvitel alapszakos hallgató - Lengyel Réka, Répási Anita és Szőcs Anikó - kiváló eredménnyel zárta tanulmányait. Répási Anita Szent István Ösztöndíjas és többszöri köztársasági ösztöndíjas hallgató kitüntetéses oklevelet kapott. A Felsőfokú Közgazdasági Képzésért Békés Megyében Közalapítvány a kiváló szakdolgozatáért, a tanulmányok során végzett tudományos munkáért, valamint kiemelkedő tanulmányi eredményeiért öt hallgatót részesített Nívó díjban. A kuratórium elnöke dr. Puskás János mb. rektorhelyettes Répási Anita, Lengyel Réka és Kovács Tünde pénzügy és számvitel alapszakos, illetve Bulla Anita és Varga Ildikó gazdálkodás és menedzsment alapszakos hallgatókat jutalmazta. A Kari Hallgatói Önkormányzatban végzett több éves lelkiismeretes munkájáért a HÖK elismerő oklevelét kapta Lukoviczki Katalin és Jagodics Ibolya pénzügy és számvitel szakos hallgató.
Molnár István mb. intézetigazgató matematikával fűszerezett búcsúszavaira szeretettel emlékeznek vissza a meghívott vendégek, kollégák és hallgatók. „Visszatekintve az elmúlt évekre, ezek invariáns eseményei a gólyabál, a kari napok, a klubbulik, a zárthelyik, a vizsgák, mind megannyi lokális maximum- vagy minimumpontként tűnhettek fel főiskolai/egyetemi életükben. Hogy kinek melyik és mi volt, azt ki-ki döntse el magában. A vizsgaidőszak kezdete és vége pedig, mint egy-egy inflexiós pont jelent meg a hallgatóság kedélyállapotában."
A jókívánságok között hangzott el, hogy „sikerüljön összeállítani a család, a boldogság, a munka, a karrier és más egyéb fontos összetevőkből álló optimális portfóliót, annak érdekében, hogy ha visszanéznek életük bármely torlódási pontjából, a részeredménnyel mindig elégedettek lehessenek." Kassák Lajos szavait idézve intett búcsút a Gazdasági Kar az iskolapadot elhagyó hallgatóknak. „Nem igaz ám, hogy az idő, ahogyan mondani szokták, eljár felettünk, és egy bekötött szájú zsákban magával viszi a tegnap és a tegnapelőtt történeteit, illatait, színeit és formáit. Én inkább úgy érzem, hogy az, ami egyszer megtörtént velünk, az soha többé nem válhat meg nem történtté, amíg élünk, megőrizzük magunkban a benyomásait".
Valamennyi szak a kari zászlóra kötött szalaggal, valamint Lukoviczki Katalin beszédében foglalt gondolatokkal búcsúzott. „Mintha tegnap lett volna, és máris vége. Gyermekként érkeztünk és felnőttként távozunk. Most vár ránk valami új, vár ránk az élet. Kívánom nektek, hogy minden álmotok teljesüljön".