Elektronikus tartalom részletesen…
MISZORI KATALIN
könyvtáros, szakinformátor
Az adatbázis bemutatására a Thomson Reuters cég egyik legavatottabb képviselője Elisabeth Pysar vállalkozott. Az előadás tematikájában arra törekedett, hogy mind az oktatók/kutatók, mind a könyvtárosok számára mélyítse az ismereteket.
Legnagyobb örömünkre egyetemünk minden karáról, valamint más intézményekből is érkeztek érdeklődők, nemcsak könyvtárosok, hanem oktatók, PhD hallgatók is.
A Web of Science adatbázis az Elektronikus Információszolgáltatás keretein belül érhető el hazánkban, s minden tudományterületet felölel. Az előadó példákkal illusztrált bemutatója az adatbázis összes szolgáltatását felölelte. Előadónk bemutatta az adatbázis építés lépéseit, a publikációk válogatási folyamatát, a témára, szerzőre, forrásra való keresési és szűkítési lehetőségeket, valamint a hivatkozások keresését.. A Web of Science élen jár a citációk követésében és visszakeresésében, ehhez a Cited Reference Search áll rendelkezésre. A találatokat nemcsak nyomtatni, e-mailben elküldeni és elmenteni lehet, hanem az adatbázis egyéni felületére belépve, saját fiókunkba menteni is. Az egyéni „tárhelyen" beállíthatjuk, hogy a keresésnek megfelelő új cikkeket és hivatkozásokat automatikusan továbbítsa a rendszer e-mail fiókunkba.
A hallgatóság élő prezentációt láthatott, az elhangzott információkat mindenki a saját igényei szerint használhatja. Természetesen az online bemutatók is rendelkezésre állnak: http://konyvtar.univet.hu/konyvtar/news.php
A Szent István Egyetem az EISz konzorcium tagjaként élvezi a Web of Science adatbázishoz való folyamatos hozzáférést.
Az adatbázissal kapcsolatos kérdéseikkel forduljanak könyvtárunk munkatársaihoz!