Vidám Pedagógusnap a Gazdasági Karon

 Május 28-án rendezték meg a békéscsabai Gazdasági Karon a már hagyományos Pedagógusnapi ünnepséget. A kar sportcsarnokában gyűltek össze az oktatók és az intézmény többi dolgozója, hogy együtt, kellemesen eltöltsék ezt a délutánt.

BODNÁR GÁBOR

SZIE GK, HÖK elnök

Az esemény a gyűszűs dékáni (pénzügyi válság van a karon is!) pálinkás pohárköszöntőt követően egy vidám vetélkedő köré szerveződött, amelyen egy kis szerepcsere jegyében a hallgatókból álló zsűri értékelte az oktatókból, dolgozókból összeállt csapatok teljesítményét.

Az első feladat máris komoly próbatételnek ígérkezett, hiszen egy gyors tesztet kellett kitölteni a kar dolgozóira, a könyvtárra és a Hallgatói Önkormányzatra vonatkozóan.

Ezek után a csapatok elkészítették apróhirdetéseiket - melyekhez adott volt néhány, nem éppen a helyzethez illő szó is -, a potenciális jelentkezők idecsábítása érdekében. Megtudhattuk, hogy bár „lepkehálóban szálldos a sok rózsaszín álom, ez nem szanatórium!. Ezek mi vagyunk a SZIE Gazdasági Kara!" Valamint felhívták a kedves zsűri figyelmét, hogy a „vizsgaidőszak még nem ért véget és ez nem csak ígéret, több annál, bizonyosság!"

Ezt követően egy kis álmodozásra is sor került a kar jövőbeni beruházásait illetően. Egybecsengtek az igények egy full-extrás, minden igényt kielégítő wellness-központ kiépítését illetően, ideértve a medenceparton sütkérezőket pálmalevéllel legyező fiatal férfiakat/nőket is. De lenne kereslet a korlátlan fedezetű bankkártya bevezetésére, gumiszobára valamennyi dolgozó részére, hangosbemondóra a vizsgaszabályzatot nem ismerő hallgatók számára és egy valóság-show beindítására, melyben a győztes négy év után diplomát kap.

Következő lépésként meg kellett alkotni a tökéletes tanárt, természetesen, úgy hogy az megfeleljen a diákság elvárásainak: „Végy egy csipet oktatót, aki feladatmegoldás és vizsga nélkül ötösre értékel, illetve helyetted megoldja azt. Alvó hallgatók számára megfelelő hangmagasságot használ, amit a hallgató igénye szerint távirányítóval szabályoz. Hintsd meg humor porral, adj hozzá sok-sok toleranciát, a másnaposság tűrőhatár növeléséhez, illetve címkézd ki a neved, hogy az órát nem látogató hallgató is felismerjen."

A vetélkedő utolsó számaként új és innovatív díjak alapítására is sor került az arra rászolgált oktatók és hallgatók érdemeinek elismerése jegyében. Ilyen a Kutya jó voltál ebben a félévben díj, aminek kiérdemeléséhez a kummulált kreditindexnek a nullához kell közelítenie és előny, ha a méltányossági kérelmeket már minden felsőoktatási intézményben kimerítette az illető.

Az oktatók számára létrehozott Kari Hűség-díjra jó eséllyel pályázik a legtöbb elmaradt órával bíró oktató, aki nem ismeri a buktatás fogalmát sem, valamint teljes körű szakmaiatlanság, dilettantizmus jellemzi. Ugyanezt a díjat az a dolgozó kaphatja meg, aki mindenki irányába diszkréciót tanúsít, napi 24 órás készséges szolgálatot teljesít és ezért persze nem kér jutalmat.

Ezek után a szakértő zsűri felállította a végeredményt, amely természetesen mellékes volt, hiszen a lényeg az volt, hogy az oktatók és a hallgatók is kikapcsolódjanak, és jól érezzék magukat a sokszor mindkét fél számára fárasztó vizsgaidőszak közepén.

Különdíjban részesült az ez alkalomra készített, nagyon finom süteményéért Nagy Tiborné, Valika. Ezt követően a résztvevők közösen elfogyasztották a Könyves János által készített finom bográcsos pörköltet, illetve az oktatók és a hallgatók is kölcsönösen megvendégelték egymást néhány szelet süteményre.

Remekül éreztük magunkat, köszönjük a vetélkedő kérdéseit összeállító és a versengést levezénylő Kölcseyné Balázs Mária segítő munkáját és azokat az élményeket, melyekkel gazdagabbak lettünk!